Mecz między Lech Poznań II oraz Olimpia Elbląg dnia 2024-02-28 11:00 na obiekcie Stadion Amiki Wronki - wynik 2-1

W najnowszym starciu II ligi - East drużyna Lech Poznań II podejmowała na własnym stadionie Olimpię Elbląg. Mecz, który odbył się 28 lutego o godzinie 11:00 na Stadionie Amiki Wronki, dostarczył kibicom wiele emocji. Ostatecznie to gospodarze cieszyli się z zwycięstwa, pokonując rywali 2-1. Wynik na przerwę wskazywał remis 1-1, jednak w drugiej połowie Lech Poznań II zdołał zdobyć decydujące trafienie, zapewniając sobie cenne trzy punkty.

Relacja z przebiegu meczu Lech Poznań II - Olimpia Elbląg

Mecz rozpoczął się o godzinie 11:00 na malowniczym Stadionie Amiki Wronki. Drużyna Lech Poznań II podejmowała Olimpię Elbląg w ramach 18. kolejki II Ligi - East. Na murawie prowadził wydarzenia sędzia główny M. Bielawski.

Od pierwszych minut spotkania atmosfera była niesamowicie napięta. Obie drużyny walczyły o każdą piłkę, starając się narzucić swój styl gry. Pierwszą bramkę dla Gospodarzy zdobył I. Stankiewicz w 34. minucie, zapewniając swojej drużynie prowadzenie.

Jednak Goście nie zamierzali się poddać i zdołali wyrównać wynik tuż przed przerwą. Bramkę na wagę remisu zdobył B. Mruk w 45. minucie, dając Olimpii nadzieję na korzystny rezultat.

Po zmianie stron to Lech Poznań II zdołał ponownie objąć prowadzenie. K. Kalata pokazał klasę i strzelił bramkę na 2-1 dla Gospodarzy w 60. minucie, co wzmocniło morale zespołu.

Mecz przebiegał bardzo dynamicznie, z dużą liczbą fauli i kartek. W drużynie gospodarzy żółte kartki obejrzeli K. Kukulka, T. Cywka, N. Paclawski oraz I. Kornobis. Z kolei w zespole Gości karę w postaci żółtej kartki otrzymali M. Kuczalek oraz Y. Senkevich.

Ostatecznie Lech Poznań II zdołał utrzymać wynik do końcowego gwizdka sędziego. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1 na korzyść Gospodarzy, co cieszyło fanów zgromadzonych na Stadionie Amiki Wronki.

Następne mecze obu drużyn zapowiadają się interesująco. Lech Poznań II zmierzy się kolejno z Radunią Stężyca, Zagłębiem Lubin II oraz Jastrzębiem. Natomiast Olimpia Elbląg czekają starcia z Olimpią Grudziądz, Zagłębiem Lubin II oraz Jastrzębiem.